אריאל הגוזם - גיזום עצים מקצועי
 
 
 
 
 

גיזום עצים במרכז – עיקרי התהליך

 
עצים מקיפים אותנו מכל עבר, הן בסביבה העירונית והכפרית והן בפרטית והמוסדית. כל עץ, לא משנה באיזה סוג מדובר, יתרום רבות לסביבתו, בעיקר מבחינה אסתטית, אך גם מבחינה בריאותית. העצים השונים אוחזים באדמה, מונעים סחף ומצלים עלינו מפני קרני השמש הלוהטות. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי בעוד עצים נועדו לגדול פרא באופן טבעי, כאשר ישנם בני אדם בסביבה חשוב מאוד לשלוט על גדילתם והדרך היחידה לעשות כן היא באמצעות גיזום יזום. כמובן שהדבר מקבל משנה חשיבות כאשר מדברים על גיזום עצים במרכז הארץ – אזור שנחשב לצפוף במיוחד.
 
גיזום עצים במרכז עם אריאל הגוזם
 

מדוע חשוב לגזום עצים?

 
לא משנה באיזו עיר במרכז נעסוק, בין אם זו ת"א, פ"ת, רמת גן או בני ברק, תמיד נמצא עצים לרוב בכל גודל וצורה בבתים פרטיים, במבנים בבנייה רוויה, בבתי ספר ובשטחים ציבוריים. אמנם החיים לצד עץ גדול ויפהפה נראים שלווים למדי, אך מספר דברים עשויים להפר שקט זה:

  • קריסת ענפי עצים על עוברים ושבים או על כלי רכב (במיוחד בתקופת החורף).
  • הפרעה של ענפי העצים לשדה הראייה של הנהגים או הפרעה לנוף בסביבת המגורים.
  • גדילה לא מבוקרת שעשויה לגרום נזק לחוטי חשמל ולקווי טלפון.
  • עצים מסוימים מהווים בית גידול לכוורות דבורים ולמזיקים אחרים

בנוסף, פעולת הגיזום נועדה לשמור על בריאות העצים ולתת להם הזדמנות לגדול ולהתפתח, כמו במקרה של העיר גבעתיים, שידועה בכמות הדקלים שניטעה שם ברחבי העיר. משמעות הדבר היא כי אין מנוס מביצוע גיזום עצים במרכז הארץ, ומבחינה בטיחותית, עדיף לעשות כן על בסיס קבוע ולא לדחות את המועד עד שיהיה מאוחר מדי. זכרו, משקל גזע או ענף שקורס עשוי להגיע לכדי מאות קילוגרמים!
 

מי אחראי על תהליך הגיזום?

 
החוק קובע כי האחריות לביצוע פעולת הגיזום היא של בעלי השטח שבו נמצא העץ המדובר. כך למשל, עיריית יפו תהיה אחראית לגיזום העצים שנמצאים בשטחיה (לרבות בתי ספר ושטחי ציבור), אלא אם מדובר בשטח של אדם פרטי, כגון בתים ובנייני מגורים, מפעלים, בתי עסק וכו'. ובכל מקרה, גיזום עצים במרכז הארץ יבוצע רק על ידי חברה שקיבלה את אישור משרד החקלאות לעשות כן ואשר פועלת בתיאום מלא עם קק"ל.
 

פעולת הגיזום עצמה

 
פעולת הגיזום מתחילה בקביעת האסטרטגיה המתאימה ביותר לסוג העץ הספציפי, גובהו, מעבר חוטים וכבלים ופני השטח. לעתים רבות אנשי המקצוע במקום יזדקקו למנוף או לחבלי טיפוס כאשר מדובר בעץ גבוה, והם יוכלו לעשות כן רק אם הם בעלי היתר מתאים ממשרד התמ"ת. הגיזום מתבצע בשלבים, ענפי העצים והגזע מנוסרים לכדי "חבילות" כאשר הפסולת שנוצרת מועמסת על רכבי הפינוי לאתרים מאושרים לכך. לאורך כל העבודה נדרש מרווח בטיחות ושמירה על כללים ברורים למניעת מעבר אנשים וכלי רכב באיזור ומתבצע מאמץ אדיר למניעת פגיעה בתשתיות ואלמנטים נוספים כגון פרחים, מסלעות, שולחנות וכו'.
 
גיזום עצים במרכז ובכל מקום אחר מחייב מקצוענות, ניסיון ועבודה בהיתר על פי החוק. אריאל הגוזם עומד בכל אלה בגאון וישמח לעמוד לשירותכם, לקוחות פרטיים ומוסדיים כאחד, בגיזום העצים המפריעים לשטחכם. לקבלת מידע נוסף והצעת מחיר משתלמת צרו קשר בטלפון 052-2962207. ממתין לשיחתכם!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אריאל הגוזם |  אנגל 5 פתח תקווה | טל': 072-3227282 |  נייד: 2962207 - 052  |  פקס:9215335 - 03  |   דוא"ל: ariel@hagozem.com 
 
שעות פעילות: יום א' - יום ה' 24 שעות ביממה | יום שישי 13:00 - 00:00 | שבת 00:00 - 20:00
 
 
 
 
 
 
ZAP Group בניית אתרים